Dla właścicieli sklepów internetowych oferujemy usługę modernizacji sklepu internetowego. Modernizacja sklepu internetowego jest procesem dużo bardziej skomplikowanym niż modernizacja strony www. Zmiany modernizacyjne można podzielić na kilka rodzajów

Drobne modernizacje sklepu

Do podstawowych modernizacji sklepu należą oczywiście aktualizacje wtyczek oraz samego sklepu internetowego. Dodatkowo zmiany wymuszone są też zmieniającymi się przepisami np. RODO czy informacja o ciasteczkach.

Modernizacja szablonu sklepu internetowego

Modernizacja szablonu sklepu internetowego zwykle jest wykonywana na tyle rzadko, że wiąże się też z modernizacją sklepu internetowego. W przypadku sklepu internetowego wykonywana jest zwykle migracja z wersji 1.6 do wersji 1.7. Co prawda istnieją narzędzia do migracji asortymentu, klientów oraz zamówień jednak zwykle klienci korzystają z nieaktualnych wtyczek dla których trzeba znaleźć odpowiedniki działające na najnowszej wersji sklepu.

Gruntowna modernizacja sklepu internetowego

W sieci funkcjonują jeszcze sklepy internetowe oparte na autorskich systemach obsługi sklepu. Sklep internetowy posiada cms oraz silnik realizacji zakupów jednak nie jest już rozwijany. Bywa też że sklepy internetowe działają jeszcze w bardzo starych wersjach prestashop 1.5 czy nawet 1.4. Stare wersje sklepów internetowych oprócz ograniczonych możliwości obsługi klienta czy rozwoju systemu podatne są na włamania ze względu na brak aktualnych zabezpieczeń. Istnieje możliwość przeprowadzenia modernizacji sklepu oraz przeniesienia asortymentu czy nawet bazy klientów. Zwykle modernizacja sklepu internetowego odbywa się w następujących etapach:

 1. instalacja czystej wersji sklepu presashop
 2. dostosowanie szablonu sklep
 3. konfiguracja podstawowych elementów sklepu
 4. konfiguracja formy przesyłki
 5. konfiguracja form płatności
 6. migracja drzewa kategorii sklepu
 7. migracja asortymentu
 8. opcjonalnie migracja klientów
 9. opcjonalnie migracja zamówień
 10. przeprowadzenie testów wydajnościowych
 11. uruchomienie sklepu internetowego


Aktualizacja sklepu internetowego prestashop z wersji 1.6 (lub 1.7) do 8.x

Aktualizacja zostaje wykonana w oparciu o punkty przedstawione poniżej. Zakładamy, że testowe konto ftp oraz testowa baza danych ma takie same parametry jak na wersji produkcyjnej. 

Należy pamiętać, że szablon używany w wersji 1.6 prestashop nie będzie nadawał się do wersji 8.x. Podczas takiej migracji należy użyć nowego szablonu.

 1. Uruchomienie wersji testowej sklepu internetowego
 2. Przeprowadzenie aktualizacji wersji testowej sklepu z wersji 1.6 do 8.x. Usunięcie błędów powstałych w trakcie aktualizacji i po jej aktualizacji
 3. Instalacja szablonu na testowej wersji sklepu w wersji 8.x
 4. Konfiguracja wyglądu wersji testowej sklepu (menu, slider, strona główna)
 5. Testowanie działania wersji testowej sklepu, wtyczek, procesu zakupowego, wydajności.
 6. Opracowanie procedury aktualizacji sklepu na podstawie prac wykonanych w punkcie 2-5. Szacowanie czasu potrzebnego na przeprowadzenie aktualizacji
 7. Ustalenie terminu przeprowadzenia aktualizacji.
 8. Wyłączenie wersji produkcyjnej sklepu.
 9. Wykonanie aktualizacji sklepu na podstawie procedury opracowanej w punkcie 6.
 10. Testowanie działania wersji roboczej sklepu, wtyczek, procesu zakupowego, wydajności.
 11. Włączenie wersji produkcyjnej sklepu.


Wycena nie obejmuje zakupu wtyczek które współpracowały z wersją 1.6 i wymagają ponownego zakupu.


Podobnie jak w przypadku modernizacji strony www bardzo ważne jest aby po przeniesieniu sklepu internetowego na nowy system monitorować strukturę linków strony tak aby nowy sklep internetowy nie spadł w wynikach wyszukiwania. 

logo

Masz pytania? Skorzystaj z formularzy