blog
user
22 072021

W branży programistów od czasu do czasu zdarza się problem sprzętowy, który trzeba rozwiązać. W końcu nie ze wszystkimi usterkami trzeba iść do serwisu. 

W tym wypadku sprawa dotyczyła użycia Iphone 12 jako hotspot. Hotspot to urządzenie które służy jako pośrednik w dostarczaniu internetu podobnie jak router. W tym wypadku komputer z Windows 10 pomimo wykrycia sieci nie mógł się z nią połączyć. Rozwiązania dostępne w internecie były zbyt dziwne jak dla informatyka ale wiadomo. Czasami wszystkiego trzeba spróbować. No więc po po kolei

  • sprawdzone zostało czy działa internet w telefonie :D
  • pobrana najnowsza wersja ios
  • Iphone został zrestartowany 
  • zresetowane zostały ustawienia sieci w Iphone

Żadna z powyższych rad nie pomogła. Była jeszcze jedna, z której rasowy informatyk nie skorzysta. Na wielu stronach autor zachęcał do pobrania aplikacji, która przeskanuje telefon i znajdzie rozwiązanie. Zachęta śmierdziała scamem na kilometr więc nie została wzięta pod uwagę. 

Po przejrzeniu dziesiątek stron pojawiło się jeszcze jedno rozwiązanie. Banalnie proste i na pierwszy rzut oka zupełnie abstrakcyjne. Należało zmienić nazwę telefonu. Nazwę telefonu można zmienić wybierając ustawienia, następnie ogólne i o telefonie. Zmiana nazwy telefonu zmienia też nazwę hotspota. Po zmianie nazwy hotsopota w komputerze, który próbował się z nim połączyć należało wybrać nowe urządzenie i wpisać hasło.

Problem z hotspotem Iphone 12 na Windows 10 został rozwiązany!

Co tak na prawdę było problemem? Okazało się, że komputer który chciał się połączyć z hotspotem miał już zapisany hotspot o nazwie "Iphone". Był to poprzedni telefon Iphone. Komputer próbował się więc połączyć z hotspotem używając starego hasła. Olśnienie, które przyszło po rozwiązaniu problemu zaowocowało nowym sposobem jego rozwiązania.

Jeżeli komputer lub laptop nie może się połączyć z hotspotem na Iphone wykonaj jedną z dwóch rzeczy.

Poszukaj sieć o nazwie Iphone i wybierz opcję "Zapomnij" 

lub

Zmień nazwę telefonu w ustawieniach.

Jeżeli ten post pomógł Tobie rozwiązać problem z hotspotem Iphone i oszczędził wycieczek do serwisu wystaw pozytywną opinię w wizytówce Google MK Internet.Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
13 072023

Iteracja dużej ilości danych w Laravel Eloquent

Jak poprawnie iterować dużą ilość danych w Laravel Eloquent

blog
user
29 032023

Wtyczka do Octobercms blokująca ip

Nowa wtyczka do Octobercms zwiększająca bezpieczeństwo stron www.

blog
user
28 012023

Adaptacja fullcalendar w Octobercms

Przykład adaptacji fullcalendar w panelu Octobercms.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się