blog
user
22 072021

W branży programistów od czasu do czasu zdarza się problem sprzętowy, który trzeba rozwiązać. W końcu nie ze wszystkimi usterkami trzeba iść do serwisu. 

W tym wypadku sprawa dotyczyła użycia Iphone 12 jako hotspot. Hotspot to urządzenie które służy jako pośrednik w dostarczaniu internetu podobnie jak router. W tym wypadku komputer z Windows 10 pomimo wykrycia sieci nie mógł się z nią połączyć. Rozwiązania dostępne w internecie były zbyt dziwne jak dla informatyka ale wiadomo. Czasami wszystkiego trzeba spróbować. No więc po po kolei

  • sprawdzone zostało czy działa internet w telefonie :D
  • pobrana najnowsza wersja ios
  • Iphone został zrestartowany 
  • zresetowane zostały ustawienia sieci w Iphone

Żadna z powyższych rad nie pomogła. Była jeszcze jedna, z której rasowy informatyk nie skorzysta. Na wielu stronach autor zachęcał do pobrania aplikacji, która przeskanuje telefon i znajdzie rozwiązanie. Zachęta śmierdziała scamem na kilometr więc nie została wzięta pod uwagę. 

Po przejrzeniu dziesiątek stron pojawiło się jeszcze jedno rozwiązanie. Banalnie proste i na pierwszy rzut oka zupełnie abstrakcyjne. Należało zmienić nazwę telefonu. Nazwę telefonu można zmienić wybierając ustawienia, następnie ogólne i o telefonie. Zmiana nazwy telefonu zmienia też nazwę hotspota. Po zmianie nazwy hotsopota w komputerze, który próbował się z nim połączyć należało wybrać nowe urządzenie i wpisać hasło.

Problem z hotspotem Iphone 12 na Windows 10 został rozwiązany!

Co tak na prawdę było problemem? Okazało się, że komputer który chciał się połączyć z hotspotem miał już zapisany hotspot o nazwie "Iphone". Był to poprzedni telefon Iphone. Komputer próbował się więc połączyć z hotspotem używając starego hasła. Olśnienie, które przyszło po rozwiązaniu problemu zaowocowało nowym sposobem jego rozwiązania.

Jeżeli komputer lub laptop nie może się połączyć z hotspotem na Iphone wykonaj jedną z dwóch rzeczy.

Poszukaj sieć o nazwie Iphone i wybierz opcję "Zapomnij" 

lub

Zmień nazwę telefonu w ustawieniach.

Jeżeli ten post pomógł Tobie rozwiązać problem z hotspotem Iphone i oszczędził wycieczek do serwisu wystaw pozytywną opinię w wizytówce Google MK Internet.Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
29 032023

Wtyczka do Octobercms blokująca ip

Nowa wtyczka do Octobercms zwiększająca bezpieczeństwo stron www.

blog
user
28 012023

Adaptacja fullcalendar w Octobercms

Przykład adaptacji fullcalendar w panelu Octobercms.

blog
user
05 122022

Konferencja Infoshare AI

Sztuczna inteligencja zatacza coraz szersze kręgi w branży IT. Z roku na rok zastosowania algorytmów sztucznej inteligencji są coraz większe.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się