blog
user
09 112019

Sklep internetowy Prestashop w posiada istotny błąd w działaniu wyszukiwarki. Błąd ten jest bardzo trudny do wychwycenia. Jego efektem jest brak wyników wyszukiwania w wyszukiwarce. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego Prestashop powinieneś jak najszybciej usunąć ten błąd ponieważ może on w znaczący sposób wpłynąć na sprzedaż w Twoim sklepie internetowym.

Błąd dotyczy posiadaczy sklepów w wersji od 1.6.1.20 do 1.7.4.2. Błąd, który został oznaczony kodem PSCSX-8239 w ogóle nie został poprawiony w wersji 1.6 więc aktualizacja do najnowszej wersji 1.6 nie rozwiąże problemu. Na czym on polega i jak ko wyłapać?

Sprawdzenie błędu w sklepie internetowym Prestashop

Aby sprawdzić czy w sklepie pojawia się błąd należy do sklepu intenetowego dodać dwa produkty o podobnych nazwach np: "Laptop dell inspiron" oraz "laptop dell latitude". Następnie trzeba jeden z produktów usunąć. W wyszukiwarce po w pisaniu "laptop dell" powinien pojawić się jeden wynik. W przypadku tego błędu nie pojawia się żaden.

Powyższy błąd jest bardzo trudny do wyłapania. Przede wszystkim dlatego, że dla klienta sklepu brak wyników wyszukiwania może nie być błędem i nie zgłosi go do sprzedawcy. Błąd pojawia się tylko gdy produkt zostanie usunięty i będzie dotyczył wyłącznie podobnych produktów. Jeżeli właściciel sklepu ma włączoną cykliczną odbudowę indeksu wszystkich produktów to produkty znów będą widoczne w wyszukiwarce.

Usunięcie błędu posiadacze Prestashop 1.6

Niestety aktualizacja sklepu internetowego do najnowszej wersji 1.6 nie rozwiąże problemu. Usunięcie błędu polega na modyfikacji kodu silnika sklepu internetowego i musi zostać wykonana przez programistę.

Usunięcie błędu posiadacze Prestashop 1.7

Posiadacze Prestashop w wersji 1.7 powinni zaktualizować sklep do najnowszej wersji 1.7.6 wydanej w sierpniu 2019.

 

 

 

Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
16 042024

Wiosenne pożądki na serwerze

Wiosenne uporządkowanie zasobów na serwerze.

blog
user
13 072023

Iteracja dużej ilości danych w Laravel Eloquent

Jak poprawnie iterować dużą ilość danych w Laravel Eloquent

blog
user
29 032023

Wtyczka do Octobercms blokująca ip

Nowa wtyczka do Octobercms zwiększająca bezpieczeństwo stron www.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się