blog
user
07 102022

October CMS jest doskonałą platformą do tworzenia zarówno prostych stron www jak i rozbudowanych projektów. Oparty o Laravel October CMS dostarcza programiście wiele narzędzi do szybkiego stworzenia strony www i dostarczenia klientowi narzędzia do zarządzania stroną www skrojonego na miarę.

Od kilku miesięcy autorzy projektu pracowali nad nową wersją 3 systemu. Od dzisiaj jest już dostępna stabilna wersja 3.1. Kolejna wersja systemu dostarcza wiele kolejnych ułatwiających pracę rozwiązań.

Multisite

Multisite to długo oczekiwana funkcja, która pozwala na utrzymanie i wyświetlanie zawartości strony w wielu językach. Po zdefiniowaniu swoich języków (witryn) można wybrać język w głównym menu back-end i zarządzać treścią w tym języku. I nie chodzi tylko o języki. Dzięki Multisite można zarządzać widocznością treści lub całkowicie zmienić wygląd strony na podstawie lokalizacji użytkownika.

Vanilla JavaScript AJAX framework.

Czym jest Vanilla JavaScript? To poprostu czysty javascript bez dodatkowych modułów. W wersji 1. oraz 2. do komunikacji AJAX wykorzystywana była biblioteka jQuery. Teraz jest sam javascript. Porzucenie jQuery na rzecz czystego Javascript jest znanym trendem w wielu platformach webowych. Niemniej jednak jQuery nadal jest znakomitą biblioteką do szybkiego kodowania Javascript. Przykład poniżej

Kod javascript: document.getElementsByTagName("span");

Kod jQuery: $jq('span');

Instalator internetowy i aktualizacje jednym kliknięciem

Z niewiadomych przyczyn architekci OC porzucili instalator webowy i webowe aktualizacje w wersji drugiej na rzecz obsługi przez SSH. W nowej wersji powrócił instalator internetowy i aktualizacje jednym kliknięciem. Chociaż funkcje wyglądają podobnie do tego, co mieliśmy w wersji 1, wewnętrznie używają Composera i są wymienne z Composerem.

Nowa wersja systemu to też wyższe wymagania. Architektura systemu oparta jest o Laravel w wersji 9. Wersja 3 do poprawnego działania potrzebuje

  • PHP w wersji 8.x
  • MySQL 5.7
  • Composer 2.x
  • ponadto rozszerzenia PHP: PDO, cUrl, OpenSSL, Mbstring, ZipArchive, GD, SimpleXML

W kolejnej wersji OctoberCMS staje się jeszcze bardziej przyjaznym narzędziem do tworzenia stron www.Nasze newsy

Śledź nasze aktualności.

blog
user
13 072023

Iteracja dużej ilości danych w Laravel Eloquent

Jak poprawnie iterować dużą ilość danych w Laravel Eloquent

blog
user
29 032023

Wtyczka do Octobercms blokująca ip

Nowa wtyczka do Octobercms zwiększająca bezpieczeństwo stron www.

blog
user
28 012023

Adaptacja fullcalendar w Octobercms

Przykład adaptacji fullcalendar w panelu Octobercms.

logo

Masz pytania? Skontaktuj się